Pēc vēlēšanām

Tagad, kad vēlēšanas notikušas, redzam, cik pareizas vai īstenībai mazāk atbilstošas bija mūsu domas.
Patīkami, es domāju, ka ir labāk, nekā bija. Oligarhiem šī mācībstunda bija derīga – tā parādīja, ka viņi nav visvareni. Kaut arī tas, kam ir vislielākais spēks (tauta), vēl nav iemācījies runāt. Bet labāk ir.
.
Ar to, ka tauta (Zatlers) atlaida Saeimu, tā atzina, ka iepriekšējā reizē ir kļūdījusies. Vai šajā reizē tā prata labāk? Šķiet, ka mazliet – jā. Oligarhiem un politiskajām prostitūtām ir ierādīta vieta. Un atlikušo t.s. ‘labējo partiju’, – kuru galvenais, bet nedeklarētais motto*  ir  ‘nemazināt bagāto un oligarhu ienākumus’ – mēģinājumi Saeimā tiks nepārtraukti konfrontēti ar t.s. kreiso  kreisajiem saukļiem un nekreisajām patiesajām vēlmēm (sadalīt sabiedrībā saražotos labumus par labu sev).
.
Bet vismaz saukļi tiks saukti. Un kamēr vieni un otri sauks saukļus, tikmēr tauta mācīsies tos atpazīt, bet nemācīsies iedomāties, kā ir pareizi, taisnīgi. Jo to izzināt un saprast ir ļoti grūti – vajadzīga tāda izglītība (Einšteins teica – domāšana), kādas mūsu sabiedrībā nav. Tādēļ tāpat vai nedaudz labāk arī turpināsim.
.
Pirms vēlēšanām partiju programmas ir saukļi, kas tiek uzrakstīti, kalkulējot, cik balsu par šo saukli iegūs. Pēc vēlēšanām programmas neviens vairs nelasa – līdz nākošajai reizei.
Es domāju, ka tas ir pareizi, bet, –  tā ir tuvredzīga politika. Es esmu pārliecināts, ka var izveidot tādu programmu, kuru lasīs arī pēc vēlēšanām. Zolīdai, nopietnai partijai jāformulē sava nostāja visos sabiedrības jautājumos, arī tad, ja tos nevaram atrisināt. Lai ārstētu slimību, visupirms vajadzīga diagnoze, nevis lozungi par to, cik dārga mums ir slimnieka veselība…
.
Esmu pārliecināts, ka šāda programma pamazām piesaistīs partijai inteliģentus un nopietnus cilvēkus, nodrošinās tai nākotni, kuras nav nevienai pašreizējai Latvijas partijai.
Sam Harris mūsdienu sabiedrību brīvību un cilvēktiesību stāvokli raksturo ar vārdiem: – ‘Loosing Our Spines to Save Our Necks’.  Mums nav pamata domāt, ka mēs esam izņēmums.
.
*mazliet bailīgs, bet varbūt reālai situācijai atbilstošs  motto tādā nozīmē, ka Dombrovskis skaidri apzinās: ja oligarhus un bagātniekus ierobežosim pārāk daudz, tad mani un mūs izmetīs ārā. Naudas viņiem priekš tam pietiek. Dažus jau izmeta.
Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence.
This entry was posted in Common, Economics and Politics, Inequality and Social Justice. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.