Derīgas domas

Ja ir neskaidri vārdi, tad tāds ir arī prāts. Seneka

We have got rid of the fetish of the divine right of kings, and that slavery is of divine origin and outhority. But the divine right of property has taken its place. The tendency plainly is towards…’a government of the rich, by the rich and for the rich’.

Rutherford Birchard Hayes, US Prezident 1822-1893.

Nakts neiestājas pēkšņi. Tāpat ir ar apspiešanu. Abos gadījumos ir arī puskrēsla, kuras laikā viss ir šķietami nemainīgs. Un tieši šajā puskrēslā man jāprot saskatīt maiņu, lai cik nemanāma tā arī nebūtu, jo pretējā gadījumā mēs kļūstam par tumsas upuriem. Tiesnesis Viljams Duglass.

Kad mūsu pirmatnējo cilšu instinkti liek mums ieraudzīt trūkumus un pārkāpumus pie citiem, tad mēs tos trūkumus kaut kā vienmēr atrodam.

Ja zina ceļu, kas ved uz elli, tad no tā var izvairīties. Makiavelli.

Nav iespējams izkliedēt nedrošību par vissvarīgākajām lietām, ja nesaprot pasauli, bet lieto mītus. Tādēļ nav iespējams būt laimīgam bez dziļām zināšanām. Epikūrs.

Neticiet tam, kas rakstīts senos manuskriptos, neticiet tam, kas paziņots par pareizu valstī, kurā jūs dzīvojat, neticiet tam, kas jums mācīts bērnībā, bet izdomājiet paši, kas ir patiess, un pēc tam, kad jūs esat par to pārliecinājies, ticiet tam, dzīvojiet saskaņā ar to, un palīdziet citiem ar to dzīvot. Sidharta Gautama.

Homo sapiens – tā ir suga, kas tik labi piemērojusies apkārtējai videi, ka radījusi jaunu, kurai tā nemaz nav piemērota.

Teodosius Dobžansky, zooloģijas profesors.

Politika – tā ir nozare, kurā nepieņem lēmumus, kas balstās uz faktiem, bet runā par faktiem, kas balstās uz lēmumiem.

Labāk ir būt neapmierinātam kā Sokrātam, nekā būt apmierinātam kā muļķim.

Ineliģents cilvēks ir kaut kas vairāk nekā primāts, kurš prot iegūt banānus.

Tie, kas runā par lietām, kuru nav, nekad nekļūdās.

Es gribu, lai jūs zinātu: kad mēs runājam par karu, mēs patiesībā runājam par mieru. Dž. Bušs, 18.06.2002.

Karš ir miers, Lielais Brālis, Dž.Orvels, 1984.

Liela daļa cilvēces vēstures pildīta ar cīņu par cilvēka tiesībām. Tā ir mūžīga cīņa, kurā pilnīga uzvara nav iespējama. Bet šīs cīņas atmešana nozīmē cilvēku sabiedrības sabrukumu. A. Einšteins.

Mūsdienu cilvēces problēmas nevar atrisināt ar to domāšanu, kura šīs problēmas radīja. A. Einšteins

Atkarīgais spēj mainīties tikai pēc tam, kad viņš sasniedzis viszemāko stadiju.

Ateists ir nožēlojams cilvēks, kurš nespēj ticēt lietām, kuras nevar pierādīt. Tādā veidā viņš ir atņēmis sev iespēju justies pārākam par citiem. Chaz Bufe

Kad tehnikas spēki pārspēj morālos, tad mēs nonākam pie vadāmām raķetēm un nevadāmiem cilvēkiem. Martin Luther King

Ja meli ir pietiekoši lieli un tie tiek atkārtoti pietiekoši bieži, tos sāk uztvert kā patiesību.

Tie, kas turpina ticēt absurdajam, tie turpina rīkoties absurdi. Voltērs

Cilvēki domā, ka viņi ir brīvi, bet tā ir liela kļūda. Brīvi viņi ir tikai tajā dienā, kad vēl parlamentu. Pārējā laikā viņi ir vergi un nekas. Viņi izmanto īso brīvības brīdi, lai to pazaudētu. Un tas ir pelnīti. Ž.Ž. Ruso

98% cilvēku ir saprogrammēti zombēti automāti un tikai 2% tādu nav. Pie tam tie 98% runā par sevi tā, it kā viņi būtu tie 2%.

Neviens cilvēks nekļūst par muļķi, kamēr viņš uzdod jautājumus. Charles Steinmetz

Valodas ir spēles, kuras pie dažādiem noteikumiem tiek izspēlētas dažādās kultūrās, un tādēļ kopēju, universālu izpratni iegūt nav iespējams. L Vitgenšteins.

Smieties bieži un daudz, iegūt inteliģentu cilvēku cieņu un bērnu mīlestību, iegūt godīgu kritiķu atzinību un paciest neīstu draugu nodevību, atstāt pasauli mazliet labāku nekā tā ir bijusi, vai nu veselīgā bērnā vai dārza stūrītī vai uzlabotā sabiedrībā. Zināt, ka cilvēki elpos brīvāk tādēļ, ka jūs esat dzīvojis – tas nozīmē, ka jums ir paveicies.

Ralfs Waldo Emersons.

Lai vēsturi neatkārtotu, to jāsaprot.

Godīgs politiķis ir tāds, kurš, reiz nopirkts, tāds arī paliek. Simon Cameron, Linkolna sekretārs.

Ja kapitālisms ir vienlīdzīga bagātības sadale, tad sociālisms ir vienlīdzīga nabadzības sadale. Vinstons Čērčils.

Cilvēks, kurš gaida to dienu, sākot ar kuru viņš sāks dzīvot kārtīgi, ir līdzīgs zemniekam, kurš gaida, kamēr upe izžūs. Bet upe plūst un plūst. Horācijs.

Tas, kas cilvēkam netiek teikts, veido viņa pasaules uzskatu un iespaido viņa rīcību tāpat, kā tas, kas tiek teikts. To sauc par propagandu noklusējot. Tāpēc tik daudz pie mums ir slepens.

Charles Sullivan, ASV žurnālists.

Apziņa vai pat aizdomas, ka esi izdarījis kaut ko nepareizu, vajā un rada šausmas jebkuram cilvēkam, kurš sevi nav nocietinājis ar vienaldzību. Ādams Smits.

Tiem, kas nezina, kas ir mīlestība, nav vērts teikt – tāpat nesapratīs. Tiem, kas zina, kas mīlestība ir, arī nav vērts teikt, jo viņi to jau zina. Marlene Dietrich.

Acīmredzamus faktus visgrūtāk ir ieraudzīt pie sevis.

Ar apātiju pret politiku mēs maksājam ar to, ka valsti pārvalda negodīgi cilvēki. Platons.

Pārapdzīvotība neveicina demokrātijas un cilvēka cieņas saglabāšanu. Cilvēku daudzumam palielinoties, dzīves kvalitāte ne tikai samazinās, bet pazūd. Isaac Azimov

Īsts džentlmenis izturas ar cieņu arī pret tiem, kas viņam nevar būt noderīgi. E.M. Remarque

Ārišķīgs lepnums un skaļa sava viedokļa aizstāvēšana liecina par iekšēju nedrošību par savu pozīciju.

Kas mēs esam? Ko mēs zinām? Ar nepilnīgām smadzenēm apveltīti radījumi, kas lūkojas Visuma bezgalībā. Radījumi ar eņģeļa spārniem un primātu instinktiem. Artūrs Konan-doils.

A few hours before Adolf Eichmann was executed, a prison warden asked him, “What should the Jews have done? How could they have resisted?”

Eichmann replied “…We would have been at a loss if they had disappeared before being registered… The number of our commandos was very small, and even if the police had helped us with all they had, their chances would have been at least fifty-fifty. …A mass flight would have been disastrous for us.” (17)

In a situation today, where corporate and government power have fused in symbiosis, self-help would need to avoid dependence on either government or corporations, and perhaps even avoid dependence on money. Nathan Allonby, Global Research, September 16, 2009

Cilvēkiem, kuri tic alternatīvajai medicīnai, vajadzētu lidot lidmašīnās, kuras izstrādājuši fiziķi, kuri tic alternatīvajai fizikai. Terence Geogahegan

Ja cilvēki neprot pārvaldīt paši savu dzīvi, tad vēl jo mazāk viņiem var uzticēt vadīt citu dzīves. Thomas Jefferson

Gudri cilvēki šīs vienkāršās patiesības ierakstīja Neatkarības deklarācijā, bet, ja nākotnē kādi cilvēki vai grupas paziņos, ka tikai bagātiem ir pieejama dzīve, brīvība un laime, tad viņu pēcnācējiem jāielūkojoas Neatkarības Deklarācijā un jāatrod sevī drosme atjaunot cīņu, kuru uzsāka viņu tēvi. Abrahams Linkolns

Cilvēki, kuri nevar apmaksāt savus rēķinus, saņemt medicīnisko palīdzību un pabarot savus bērnus, daudz nerūpējas par apkārtējās vides un citiem globāliem jautājumiem. Lūk, tādēļ nav iespējams atdalīt sociālā taisnīguma un bagātību sadales jautājumus no apkārtējās vides saudzēšanas jautājumiem.

Cilvēku esības traģika nav meklējama nelaimēs. Tā ir ieraugāma mūsu nolemtībā. Nolemtībā būt lielo likumu izpildītājiem. Garret Hardin.

Cilvēks vēl joprojām savā ķermenī nes neizdzēšamu savas primitīvās izcelsmes zīmogu. Č. Darvins

Mūsu spēja sevi pārvaldīt atpaliek no mūsu spējas pārvaldīt Dabu. Mēs esam sarežģīta civilizācija. Mēs varam sagraut šo civilizāciju, ja mēs nespēsim pārvaldīt sevi. Dž. Soross.

“I do not feel obliged to believe that the same God who has endowed us with sense, reason and intellect and has intended us to forgo their use” -Galileo Galilei-

Everything can be taken from a man but one thing, the last of human freedoms – to choose one’s attitude in any given set of circumstances, Victor Frankl

People know how cruel the truth often is, and we wonder whether illusion is not more consoling.” — Henri Poincare’

If ideal objectivity is impossible, failing to strive for it is nonetheless scientific suicide. Norman Levitt.

“Imagination is more important than knowledge. Knowledge is limited. Imagination encircles the world.” A. Einstein

History is the long and tragic story of the fact that priviliged groups seldom give up their privileges voluntarily. Martin Luther King.

Ticiet saviem sapņiem. Cilvēki, kuri noniecina citu sapņus, savējos ir pazaudējuši.

Reliģija bez zinātnes ir akla, bet zinātne bez reliģijas ir mazefektīva. A. Einšteins.

No laimīgas dzīves mūs attālina divas kļūdas:

  • tad, kad mūsu dzīvē nepieciešamas lielas izmaiņas, mēs izdarām mazas;
  • tad, kad mūsu dzīvē nepieciešamas mazas izmaiņas, mēs tās nedarām, jo domājam, ka vajadzīgas lielas.

Izrādās, vissvarīgāk ir censties iegūt to, kas mūs padara laimīgus. Jo tad, kad mēs esam laimīgi, tad mums ir viss. Tad, kad mēs neesam laimīgi, mēs darām visu, lai tādi kļūtu. Epikūrs.

Jūs varat izvēlēties, ko darīt. Bet jūs nevarat izvēlēties, ko jums patīk darīt.

Spēja nebūt pretrunā ir laimes priekšnoteikums.

No attāluma jebkurš ceļš šķiet gluds.

Treniņi un fiziska piepūle neprasa laiku. Tie dod mums papildus laiku.

Demokrātija ir nezinoša indivīda ticība kolektīvai zināšanai. H.L. Mencken

Unfortunately too many politicans and those who swear an oath to protect the consumer are bought and sold like cabbage. It is no exaggeration to say we have the best politicans money can buy.

Doma, ka cilvēki atteiksies no irracionāliem priekšstatiem, ja tos konfrontēs ar neapgāžamiem faktiem, ir irracionāls priekšstats, kuru neapstiprina neapgāžami fakti. George Lakoff

Haoss ir tāda sakārtotība, kas rada apjukumu mūsu apziņā. George Santayana.

Mīlestībā abi domā, ka viņiem ir paveicies.

Atbalstītāja ASV prezidenta kandidātam Stīvensonam: – Katrs domājošs amerikānis balsos par jums!

Kandidāts: – O, kundze, ar to nepietiek. Lai uzvarētu vēlēšanās, man vajadzīgs vairākums!

Demokrātija runā, nauda dara.

Mūsu problēmas ir cilvēku radītas, tātad, cilvēki nevar tās atrisināt.

Cilvēks var būt tik liels, cik viņš grib.

Lai saņemtu kādus labumus nepelnīti, vajadzīgi saprāts un izglītība. Bez tiem cilvēki turpina tiekties un ilgoties pēc šiem nepelnītajiem labumiem un to saņemšana un uzkrāšana nekad nedod piepildījumu. Plutarhs.

Kad Dž. Orvels uzrakstīja ‘1984’, svarīgāko atziņu saņēma elite: Valdība ir tikai korporatīvās pasaules izkārtne.

Ich habe wirklich alles gehabt im Leben. Wenn man mir alles wieder wegnimmt, werden Gott und ich quitt sein. Luciano Pavarotti.

Ar vēlēšanām elite dod cilvēkiem iespēju balsot. Nelaime ir tā, ka tas ļauj viņiem domāt, ka viņi pieņem lēmumus. Sam Hantington

Tie, kas turpina ticēt absurdajam, tie turpina rīkoties absurdi. Voltērs.

Tie, kas neko nedara, tie nekļūdās. Tie, kas dara, tie kļūdās. Uzticēsim uzdevumus tiem, kas nekļūdās. Joahim Löwendall

 

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence. Artificial Intelligence Foundation Latvia, http://www.artificialintelligence.lv Editor.
This entry was posted in Common. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s