Tautas balss

Komponists I. Kalniņš uzrakstījis ‘atklātu vēstuli visiem latviešiem’. Tas ir tik pašiznīcinošs teksts, ka to nevajag atkārtot . Bet nra komentāri, kaut parupji, ne pārāk smalki rakstīti, ir tik patiesi, ka dažus ir vērts lasīt. Skarbi, nenoliedzami traģiski un  tuvu īstenībai.  I.V.

Kungs raksta: ”Izrādās, ka mēs nemaz neesam bijuši spējīgi vadīt savu ekonomiku.” Bet ko tad darīja pats kungs pie augstās siles sēdēdams, lai aprakstītā virzība uz bezdibeni nenotiktu? Nonāku pie domas, ka pelēcības nav spējīgas ne tikai vadīt savu ekonomiku, bet vispār pārvaldīt savu valsti…

NAV NEKO IMANTS KALNINS SEDEDAMS SAEMA NEKA IZDARIJIS.Un nelaime nav tikai vina, bet daudzis Saema deputatos- nepietiekosas zinasanas, nepietiekosa izglitiba ari slimkums izlasit visus likumus lidz galam par ko balso!!! Ar tadu Saema sastavu Latviju par normalu zemi neuzbuves un vainigi ir ari veletaji, ka vele par sabiedriba pazistamiem cilvekiem :par komponistiem, aktieriem, zagliem un prihvatizatoriem, bet nevis par izglitotiem, godigiem sava aroda meistariem, kuriem nelip pie pirkstiem svesa manta

Vareja savu uzrunu tautai publicet kad Parex banka bankroteja un Godmanis gribeja glabt banku, butu cits efekts, nebutu glabti draugi no Krievijas kuriem bija noguldijumi Parex banga ar latviesu pensionaru naudu, tauta butu tad cienijusi un uzticejusies komponistam.

Nez kāpēc visiem šiem nāk atklāsme pēc padzīšanas no siles. Tur omulīgi sēžot nebilda ne pušplēsta vārdiņa.

Imants Kalniņš: Valsts bez nākotnes – vai tas ir tas, ko mēs esam izcīnījuši? Jā, Imant Kalniņ, tas ir tas, ko JŪS gandrīz 20 gadus sēdēdams Saeimā esat izcīnijis!

Un tikai tagad sācis tik prātīgi runāt.Saeimā varēja gulēt un saņemt lielu algu.Pa to laiku tautu apzaga arvien nekaunīgāk.Tiko izlasīju mazās Latvijas milzīgo miljardieru un miljonāru sarakstu.Supper!!!Vai viņi savus miljonus nopelnīja zelta raktuvēs smagi strādājot,vai aplaupot (likumīgi)mūsu tautu?Kad I.K.sēdēdams Saeimā ir tik gudri rakstījis un runājis?Ko darījis tautas labā?

Piekrītu visam teiktajam! Bet! Ko tad komponists darīja 20 gadus sēdēdams deputāta krēslā? Spaidīja podziņas kā viņam lika, saņēma labu algu, bonusus un dzīvoja cepuri kuldams! LTV raidījumā lielījās, ka uzskata sevi par profesionālu politiķi un esot visu darījis Latvijas labā. Kas tad nu uznāca, ka pēkšņi plate nomainīta? Vairs nedod balzāmiņu ieraut saeimas kafejnīcā? Beidzot pārgāja hroniskās paģiras un acis atverot ieraudzīja patiesību – ko paša rokām sastrādājis 20 gados???

Kalniņa kungs! Jūs esat liekulis. Totāls liekulis. Vai tik tas nebijāt Jūs, kurš ilgus gadus bija Saeimas deputāts? Viens no 100, kas lemj! Pie kam – valdošās koalīcijas lēmējs, nevis opozīcijas. Visu laiku viss bija labi, bet kolīdz Jūsu iesākto un atbalstīto virzienu turpina citi, tā “šausmas, purvs, sūd*”… Tas, ka Jūs savulaik esat radījis labas dziesmas, kas tumšajos laikos tautai deva cerības – vairs neatsver Jūsu liekulību. Neatsver. Par komponista talantu – visu cieņu. Bet – nevajag jaukt pirkstu ar gurķi! Murgi par tik mazas un ekonomiski atkarīgas valsts spējām “iet savu ceļu”, liecina, ka ekomiskās kopsakarības nav apgūtas arī Saeimas solā sēžot ilgus gadus. Un, citastarpā, lemjot par tām. Vēlreiz – tā ir liekulība. Vai muļķība. Citu variantu šoreiz nav.

Diemžēl tiesības bez pienākumiem , labklājību bez darba (un tūlīt !) – tāda ir mūsu morāle , kura veidojusies pusgadsimtu garajā okupācijas gaitā . Ja nekļūdos, I.Kalniņš pameta Nacionālos spēkus un pievienojās kādam citam grupējumam , bet tagad par viņa autoritātēm kļuvuši kaimiņu ne visai demokrātiskie vadoņi . Ir tāda piecīšu dziesmiņa Cik žēl , ka mēs esam tik maz…”-tajā ir meklējama atbilde , kāpēc mums vajadzīgi gan ES , gan arī NATO . Par to atgādina vēsture , kad neitralitātes pasludināšana mūs neglāba ne no Staļina , ne no Hitlera . Kalniņa k-ga raksts mani sarūgtināja , jo esmu bijis viņa apbrīnotājs un cienītājs.

Tā ir tāda pat atklāsme, kā no krītošas lidmašīnas ar izpletni izlekuša pilota atklāsme, ko gan maitas pasažieri izdarījuši ar lielisko lidmašīnu.

NEVIENAM no šiem “vedējiem / novedējiem” NAV un NEKAD NEBŪS absolūti nekādu tiesību tēlot “tautas sāpes paudējus”, “nācijas viedokļa tribūnus” un taml. “saulvežus”, gan gluži “pragmatisku” iemeslu dēļ, gan arī vienkārši Cilvēcisko Pamatvērtību izpratnē.

Bija, ir un būs ļaudis, kam dzīves jēga ir sakrāt kaudzi ar materiālajām mantām, bet cilvēka dzīvīte viņiem ir tikai šķēršlis ceļā pie bieza maka un rokas viņiem stiepjas rietumu virzienā…ir arī tie, kam dzīves jēga ir dvēsele, mīslestība, draudzība, brīvība no šīs trakās materiālās pasaules un viņu sirdis ir pavērstas austrumu virzienā…

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence.
This entry was posted in Common, Understand and Manage Ourselves, Values and Sense of Life. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.