Vai izdosies Singapūras atkārtojums?

Nevajaga lasīt avīzes. Vajaga lasīt par avīzēm un cilvēkiem, kas tās taisa. Par cilvēkiem vissakarīgāk raksta biologi. 

Nevajaga lasīt to, kas tekstā, bet to, kas notiek dzīvē. Tas dažreiz ir starp rindām, bet reti. Visbiežāk par to raksta daži slēgto grupu dalībnieki, kad viņiem šķiet, ka dzīve viņus netaisnīgi nobīdījusi malā. Kā Liepnieks. Vai arī pirms nāves, kad grib attaisnoties savas sirdsapziņas priekšā. Kā Grūtups.

Bet arī tad katrs raksta atbilstoši tam, kā iemācījies.   I.V..  

“Tas, protams, bija lieliski. Man par to periodu ir saglabājušās vislabākās atmiņas. Lielāku varu un ietekmi, kā to, kas tika kaldināta toreiz tajā kabinetā, ir baudījis vienīgi Einars Repše, kad šim pašam mediju un izpildvaras sakausējumam tika pieslēgta arī prokuratūra un specdienesti. Tas, protams, bija jau cits līmenis, taču arī Šķēle, pateicoties tam, ka es dienām varēju sēdēt valsts ietekmīgākā medija galvenās redaktores kabinetā, lidoja augstu.”

http://neliesi.info/atklajas-kas-un-ka-uzsedinaja-elerti-uz-skeles-adatas/

Kā pasaulē tiek taisīti avīžu raksti (un radio un TV raidījumi), jau zinām. Ja kādu interesē Latvijas notikumu  detaļas, var palasīt        http://puaro.lv/lv/politikas-raksti/liepnieksaivars-ozolins-vienotibas-propagandists2011gada-komentaru-analize

Vairākums vēlētāju un liela daļa Saeimas deputātu nezina, kas patiesībā notiek un kā to dara. Viņi tur sēž, un, kā Pauls un citi kultūras cilvēki, valdošos spēles noteikumus uzzina tikai pēc tam.

Šodien tas viss ar biezāku vai plānāku traģikas, nezināšanas vai niecības plīvuru pārklāts. Ir lielāki un svarīgāki jautājumi. Vai Singapūras variants ir iespējams Latvijā?  Vai pie Latvijas attīstībai nederīgiem, nepiemērotiem likumiem un Satversmes, lēnās un birokrātiskās izglītības un valsts pārvaldes sistēmas ir iespējams panākt radikālas pārmaiņas īsā laikā? Lai nu katrs šo pamatskolas uzdevumu risina pats.

To, ka Latvijā mazefektīvi darbojas legālā valsts pārvaldes un tiesu sistēma, zina daudzi tās dalībnieki, kas to uztur, ir radījuši un lieto, un daudzi skatītāji, kas nepiedalās, bet ir spiesti noskatīties vai dažreiz pieskarties sistēmai. To krtitiski apzinās daudz mazāks cilvēku skaits: viņi sistēmu neizmanto, bet apiet. Tie ir finanšu un likuma nianšu kombināciju spēlētāji un paši grupu dalībnieki, kuri nevar gaidīt, kamēr oficiālās ‘Dieva dzirnas’ iedos rezultātu pēc vairākiem gadiem. Kas notiek? Vienas sociālās grupas dalībnieks piezvana otram un sarunā. Mēs zinām, kā tas notiek un strādā. 

Nu lūk. Jurģis Liepnieks mūs dažos teikumos iepazīstina ar īslaicīgo pagātnes mēģinājumu. Kā to var nosaukt? Dažu slēgtu sociālo grupu vienprātīgas sadarbības slēpta diktatūra (tā var būt godīga, taisnīga un likumīga, tas atkarīgs no lēmumu pieņēmējiem. Bet tas ir grūti un škietami nevajadzīgi – vieglāk ir lidojuma reibonī pie sīkumiem daudz nekavēties). Ja kāds netic, ka tā ir demokrātija, lai palasa Satversmi, mācību grāmatas vai avīzes. Labākā gadījumā viss strādā un izdodas.

Tie, kas redz nākošās grupas veidojamies, lai sāk domāt, vai tik nevajaga atbalstīt. Bet varbūt kādam ir vēl kāds ceļš? I.V.

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence.
This entry was posted in Are We doomed?, Common, Economics and Politics, Human Evolution, Understand and Manage Ourselves. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.