Kā radīt masveida sabiedrisku kustību

Sergejs KurginjansPar masveida sabiedrisku kustību radīšanu stāsta Krievijas politologs, režisors, rakstnieks, analītiķis, zinātnieks un politiķis Sergejs Kurginjans – sabiedriskās kustības „Laikmeta būtība” (Суть времени) līderis.

Sabiedriskas kustības radīšanas pamatprincipi

Es nestāstīšu visu mūsu pieredzi sabiedrisko kustību radīšanā, bet dažus galvenos aspektus gan minēšu. Kad mēs tik tikko sākām veidot sabiedrisko kustību „Laikmeta būtība”, viens aktīvists man teica par meiteni, kura mūsu rindās sāka destruktīvi rīkoties, ka viņa savulaik esot sagrāvusi citu kustību. Uz to es viņam atbildēju, ka neviena meitene nav spējīga ko tādu izdarīt, jo kustību var sagraut tikai pats tās līderis. Ja kāds grib radīt sabiedrisku kustību, par to ir jāmaksā ļoti dārga cena, par to ir jāmaksā ar sevi. Ir pilnībā jāziedo sevi kustībai, ir regulāri jābraukā uz reģioniem, ir jāguļ cietās gultās, ir jāēd apšaubāmas izcelsmes pārtika, ar ko Tevi cienā, un ir jāstrādā 12-14 stundas diennaktī bez brīvdienām. Tas ir pirmais īstas sabiedriskas kustības radīšanas priekšnosacījums. Ja topošās kustības līderi ir gatavi šādiem upuriem, tad kaut kas būs, ja ne, tad no tā pilnīgi noteikti nekas nesanāks.

Otrkārt, jums jau ir jābūt noformētam tuvāko līdzgaitnieku lokam, savādāk masveida sabiedrisko kustību radīt neizdosies.

Treškārt, ir jābūt analītiskai un psiholoģiskai pieredzei, lai radītu kadru atlases mehānismu, kurš atsijā destruktīvos elementus.

Ja ir visi trīs šie priekšnosacījumi, tad tie kopsummā var dot pozitīvu rezultātu vienā gadījumā no desmit (jo ir vēl citi nepieciešamie faktori). Savukārt, ja nekas no tā nav, tad labāk pat nesākt.

Pilnīgi noteikti varu pateikt, ka sabiedriskas kustības radīšanai nav nepieciešami ne sponsori, ne nauda, bet visi nezin kāpēc mēģina sākt ar to. Tas nav vajadzīgs, tas pat ir ļoti kaitīgi. Nauda – tas ir strīdu iemesls. Kad sāku veidot „Laikmeta būtību”, es kategoriski pateicu, ka darīsim to bez zelta teļa (naudas) un „raikomu” (formālisma) principiem. Nauda nav vajadzīga, vajadzīga ir dvēsele.

Vēl protams ir vajadzīgs politiskais mērķis, programma, kustības trajektorija. Ir pareizi sevi jāpozicionē, jāizvēlas pareizie rīcības modeļi un jāveido procesi.

Kopumā tas viss nav nekāds noslēpums, tikai, manuprāt, mūsdienās neviens vairs negrib ziedoties un maksāt ar sevi. Kā teikts vienā klasiķa darbā: „Kas jādara?” „Redzi krustu tai kalnā?! Ej un pakarājies pie tā”, tā arī ir visa recepte. Par sabiedriskas kustības radīšanu ir jāmaksā ar sevi.

Avots: http://infoagentura.wordpress.com/2013/03/10/ka-radit-masveida-sabiedrisku-kustibu/

Šīs domas un daži notikumi Latvijā man atgādina skatu, kurā Hamlets saka savam tēvocim: – Neprotat spēlēt šo instrumentu? Un jūs gribat spēlēt uz manis!   I.V. 

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence.
This entry was posted in Common, Understand and Manage Ourselves, Values and Sense of Life. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.