Traģēdija Ventspilī un delfos

Delfi komentāri. 

“Un šis izmisuma solis parāda mums visiem, cik nožēlojams ir Dombrovska veiksmes stāsts, kurš uzrakstīts ar tūkstošiem izpostīto ģimeņu posta tinti, ar sev galu darījušo kaulu gabaliem!”

“visus šos komentārus vajadzētu skaļi nolasīt priekšā mūsu valsts vadītājiem, patiesība runā….. brēc…”

“Šis gadījums kārtējo reizi liek vērtēt valdības, tai skaitā premjera darbu. Šis nebūt nav pirmais gadījums, kad cilvēki aiz bezizejas, nespējas izdzīvbot, pabarot bērnus, vai vienkārši dzīvot cilvēcīgu dzīvi meklē izeju pašnāvībā. Tādu Latvijā ir desmitiem un pat simtiem. Diemžēl mūsu varasvīriem interese aprobežojas ar iespēju paaugstināt vienīgi savas niecīgās aldziņas un nejau par latu, vai diviem mēnesī! Ja konkrētā sieviete saņēma trūcīgā pabalstu(40Ls) un pabalstu par diviem bērniem (4+4Ls), tad nav jābūt matemātiķim, lai izrēķinātu, kā izdzīvot. Atņemiet Dombrovskim visu un lieciet izdzīvot ar šādu summu kaut pāris mēnešu.
Šis gadījums morāli gulstas uz visas valdības pleciem!”

Domas. 

Komentētājiem pietrūkst plašs redzējums, kas rāda ne tikai valdību, bet arī viņus pašus. Tad, kad viņi nosoda un apsūdz, tad viņiem šķiet, ka šo valdību viņi nav vēlējuši, šo zemi un tautu, tās parašas, tikumus un vērtības viņi nav veidojuši un … nav atbildīgi. 

Izglītību, kas dod šādu redzējumu, nav iespējams izveidot vai radīt ar dažiem komentāriem, klaigām vai veikalu skatlogu izdauzīšanu. To iegūst, izveido grūtā (sevis pārveidošanas) darbā daudzu paaudžu laikā, tās rezultātus varam redzēt, piemēram, 9.jūnija rakstā What Can We Learn From Denmark?  (šajā vietnē) par Dāniju.

Turpmākā policijas rīcība labi raksturos mūsu izglītības stāvokli: māti apsūdzēs slepkavībā ar iepriekšēju nodomu vai arī sabiedrība ieraudzīs savas nezināšanas un neprasmes ieguldījumu un traģiku. Visticamāk – kaut kur miglaini pa vidam. Kā vienmēr, kad negribam (vai neprotam) teikt visu patiesību. I.V. 

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence.
This entry was posted in Common, Economics and Politics, Happiness and Quality of Life, Human Evolution. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.