Visvaldis Lācis: Kurp ej, Latvija?

LU Āzijas studijas nodaļas profesors Leons Taivāns nupat mūs ir brīdinājis: ”Domāju, ka mūsu bērni dzīvos pavisam citādā Latvijā. Tā vairs nebūs tāda Latvija kā tagadējā. Labākā gadījumā būs tikai nosaukums Latvija. Latvieši būs tāda sena minoritāte kā tagad ir lībieši vai moni Taizemē.”

Neatkarīgas valsts zaudēšanu tauta var pat ilgākā laika posmā pārdzīvot, ja tautas nacionālisms ir tik spēcīgs ka notur savu zemi, esot tajā skaitliskā vairākumā, un savu valodu, kuru saprot un kurā runā visi ļaudis, arī sveštautieši, valsts neatkarību var atgūt. Bet, ja tautai izzūd tieksme aizsargāties, tautas bojāeja ir tikai laika jautājums.

Vairāk: http://www.delfi.lv/news/comment/comment/visvaldis-lacis-kurp-ej-latvija.d?id=43693879

Autors labi raksturo stāvokli Latvijā un sagaidāmo nākotni. Viņa priekšlikumi gan rāda, ka vinš dzīvo savā pasaulē. 

Ja palūkojamies uz notiekošo no pagājušās un pazaudētās Latvijas brīvvalsts pozīcijām, tad notiekošais ir traģisks, bet likumsakarīgs turpinājums. Ja palūkojamies no evolūcijas pozīcijām, tad redzam, ka mēs esam tikai vieni no daudzajiem. Un bez tam vēl, šajā gadsimtā mūsu bērnus un mazbērnus gaida tik lieli notikumi, kas pilnīgi aizsegs pašreizējos notikumus un mūsu raizes. I.V. 

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence. Artificial Intelligence Foundation Latvia, http://www.artificialintelligence.lv Editor.
This entry was posted in Are We doomed?, Common, Human Evolution. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s