Ģeokrātiskais valstiskums

Kaut arī autors sevi ierindojis Latvijā tik izplatīto viszinošo apsaukātāju un nosodītāju starpā, der ieskatīties. Zinātnieks izveido pasaules modeli (šajā gadījumā – sabiedrības modeli), parāda tā derīgumu, skaidrojot faktus, un izsaka prognozes, vai, vismaz, pasaka, ko darīt. Ja prognozes apstiprinās, modelis uzskatāms par ticamu, un nākošajām prognozēm var ticēt. Bet der ieskatīties. I.V.

http://infoagentura.wordpress.com/2014/01/29/geokratiskais-valstiskums/

Par Latvijas nonākšanu ASV ģeopolitiskās ietekmes zonā pēc PSRS sabrukuma pagaidām nekādi pakti un to pielikumi nav atrasti un publicēti. Zināms ir vienīgi tas, ka ģeopolitiskā „andele” noteikti bija starp Gorbačovu un ASV prezidentu. Iespējams, tā bija 1989.gadā. Iespējams, tirgošanās (patiesībā Gorbačovs netirgojās, bet visu dāvināja) notika mutiski un uz papīra nekas netika fiksēts. Tāds viedoklis ir sastopams speciālistu aprindās. Iespējams, pēc kāda laika kādā arhivā tomēr atradīsies Ribentropa-Molotova pakts 2.0.

Taču mums no tā vieglāk nekļūs. Mēs jau esam uz savas ādas izjutuši ģeokrātijas, kā saka, pilnu programmu. Pēcpadomju periodā LR valsts forma ir ģeokrātija. Un, protams, tā nav ASV vai Ķīnas tipa ģeokrātija. Tā nav mūsu pašu intelektuāli radīta ģeokrātija, jo pie mums par savu ģeopolitiku vispār netiek runāts. Pie mums tiek vienīgi runāts, kā sekmīgāk izpildīt ASV ģeopolitiskos rīkojumus. Pie mums valdošās kliķes svaigi „uzmests” ļoti nekaunīgs un aprobežots „premjerministra kandidāts” var nedzirdēti nelietīgi gvelzt: „Kad stājāmies Eiropas Savienībā, daudzi man teica: “mēs tagad zaudēsim savu neatkarību”. Tieši pretēji – varu jums garantēt, ka Latvijas suverenitāte pieauga tieši pēc iestāšanās ES, jo mūsu ietekme pasaulē palielinājās”.

Bet tagad par atbildi uz jautājumu „Ko darīt?”. Atbilde ir lakoniska. To var formulēt vienā teikumā. Vispirms ir jāorganizē sarunas ar ģeopolitiskajiem spēka poliem, lai tie akceptētu mūsu velmi radikāli izmainīt dzīvi LR – atļautu nesaudzīgi likvidēt nebūšanu cēloņus un beidzot izveidot normālu valsti.

Lielvalstu līderiem ir neapšaubāms iegansts kaunināt Latvijas tautu, kā to savas valdības uzdevumā darīja ASV vēstniece Katrīna Toda Beilija runā Latvijas Universitātē 2007.gada 16.oktobrī. Lielvalstu līderi var atcerēties vēstnieces runu un jautāt, kāpēc mēs neizdarījām nekādus secinājumus un turpinājām visas nelietības un bezjēdzības pa vecam, it kā nebūtu izteikta sakaitināta kritika un nekas nebūtu nepārprotami aizrādīts.

Latvijas turpmāko likteni var izlemt tikai ģeopolitiskā veidā, panākot atbalstu no galvenajiem ģeopolitiskajiem līderiem – Krievijas un ASV. Ja ģeopolitisko līderu interesēs būs turpmāk mums nodrošināt cilvēkiem cienīgu dzīvi, ierobežot destrukciju un degradāciju, bet pats galvenais – apturēt latviešu tautas ļoti straujo un no kulturoloģisko likumsakarību viedokļa neglābjamo bojāeju, tad mūsu dzīve var izmainīties uz labo pusi. Tikai pēc ģeopolitisko līderu atļaujas saņemšanas varēs aizvākt nacionālos nodevējus, neliešus, muļķus, jaunbagātnieku reptīļus un sākt dzīvi no jauna.

Mēs dzīvojam ģeokrātiskā valstiskuma laikmetā, kad pastāv specifiski adekvāts valstisko problēmu risināšanas veids. Un tas ir noteikti jāņem vērā. Naivi un stratēģiski aplami ir cerēt uz kaut ko citu. Tajā skaitā  – paļāvību pašiem uz sevi. Lai varētu elementāri paļauties pašiem uz sevi, Latvijas tautai līdz šim bija jādzīvo savādāk, bet nevis jāļauj neierobežota vaļa tautas nodevējiem.

Latvijas tautas līdzšinējā dzīve noteikti ir nepieņemama. Tā nevar izpelnīties elementāru cieņu. Vienīgi var izpelnīties nosodījumu un nicinājumu. Bet tas var ietekmēt ģeopolitisko līderu lēmumu par mūsu turpmāko likteni, ja kādam politiskajam spēkam veiksmīgi izdotos iekļaut šo jautājumu ASV un Krievijas ģeopolitikas kopīgajā dienaskārtībā. Lielvalstu līderiem ir stingrs pamats atrunai: „Bet kurš jums lika nemitīgi zagt un blēdīties, par kukuļiem visu atdot un izpārdot ārzemniekiem? Kurš jums lika amatos bīdīt tikai neglābjamus kolaboracionistus, negodīgus un muļķus cilvēkus? Kāpēc latvieši balso tikai par vidusmēra cilvēkiem un neļauj darboties gudriem un godīgiem cilvēkiem?”.

Lielvalstu līderiem ir neapšaubāms iegansts kaunināt Latvijas tautu, kā to savas valdības uzdevumā darīja ASV vēstniece Katrīna Toda Beilija runā Latvijas Universitātē 2007.gada 16.oktobrī. Lielvalstu līderi var atcerēties vēstnieces runu un jautāt, kāpēc mēs neizdarījām nekādus secinājumus un turpinājām visas nelietības un bezjēdzības pa vecam, it kā nebūtu izteikta sakaitināta kritika un nekas nebūtu nepārprotami aizrādīts.

Lielvalstu līderi mūsējo delegācijai vēl varētu paskaidrot, ka ģeokrātija nebūt nenozīmē simtprocentīgu atsacīšanos no nacionālās suverenitātes. Ģeopolitiskās protekcijas pastāvēšana nebūt neprasa atsacīšanos no savas nacionālās valūtas, verdzisku klanīšanos un pašcieņas zaudēšanu.

Ar ģeopolitisko protekciju šodien sadzīvo gandrīz katra pasaules valsts. Viss ir atkarīgs no tā, kā valsts prot šo protekciju izmantot savās nacionālajās interesēs. Valsts līderiem ir jāprot ģeokrātijas laikmetā savas nācijas intereses smalki saskaņot ar protektorāta interesēm. Tā ir liela māksla, un tai piemēru netrūkst. Pie tam vistuvāko kaimiņu zemēs.

Arturs Priedītis
/2014.g.janvāris/

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence.
This entry was posted in Are We doomed?, Common. Bookmark the permalink.

3 Responses to Ģeokrātiskais valstiskums

 1. Laslo Tots says:

  Tā kā Jūs runājat par manu atklāto doktoru Priedīti, tad es paskatījos, ko Jūs te darāt. Tā ir tāda tautas apgaismošanas kustība, vai ne? Man tā mazliet patīk, jo ir diletantiska smaka. Jūs tur augstāk profesoru esat nolamājis tipiski latviski. To es saprotu, jo viņš ļoti skaisti raksta. Tā te neviens neprot rakstīt. Bet tāpēc viņu latvieši apskauž. Teikšu, ka arī Jūs jūtat krampjainu skaudību pret Priedīša kungu, vai ne? Bet kā Jūs māte nosauca? Nekur neprotu atrast, kā Jūs sauc. Kāpēc slēpjaties, ja sevi cienāt?

  Like

 2. Citāti:
  “valdošās kliķes svaigi „uzmests” ļoti nekaunīgs un aprobežots „premjerministra kandidāts” var nedzirdēti nelietīgi gvelzt”
  “varēs aizvākt nacionālos nodevējus, neliešus, muļķus, jaunbagātnieku reptīļus”
  “kurš jums lika nemitīgi zagt un blēdīties, par kukuļiem visu atdot un izpārdot ārzemniekiem? Kurš jums lika amatos bīdīt tikai neglābjamus kolaboracionistus, negodīgus un muļķus cilvēkus? Kāpēc latvieši balso tikai par vidusmēra cilvēkiem un neļauj darboties gudriem un godīgiem cilvēkiem”.

  Kaut arī skarbi un daļēji patiesi (daļēji tādēļ, ka amatos nav tikai neglābjami kolaboracionisti, negodīgi un muļķi, bet ir arī ļoti godīgi un kārtīgi cilvēki), šāda apsaukāšanās un nosodīšana iznīcina pašu galveno autora mērķi – uzlabot sabiedrību, palīdzēt tai. Tos godīgos cilvēkus, kas strādā ‘amatos’, tā apsaukāt nedrīkst. Ar nepamatotu apsaukāšanos mēs pazaudējam atbalstītājus. Ja autors tā nedarītu, viņu varbūt uzklausītu valsts TV vai radio. Varbūt kādu rakstu publicētu arī kādā laikrakstā.
  Kamēr autors rakstīs klajas aplamības “amatos bīdīt tikai neglābjamus kolaboracionistus, negodīgus un muļķus cilvēkus”, tikmēr viņu nepublicēs. Žēl, jo viņš raksta labi un zina daudz.
  Mani var atrast, ja ieskatās šīs lapas nodaļā ‘Derīga informācija’, tur minētas pāris manas grāmatas un autors un tulkotājs arī minēts. I.V.

  Like

 3. Laslo Tots says:

  Kungs, paskataties Priedīša mājas lapā “artursprieditis.lv” viņa cinisko CV. Tur var redzēt, ko kungs ir izdarījis priekš latviešiem, kuri pat noorganizēja aizmugurisku tiesu, lai iznīcinātu viņa darbību. Latvieši ir nekur nederīga tauta, jo pat lielie diktatori nerīkoja aizmuguriskas tiesas kā to izdartīja latviešu nelieši, lai izrēķinātos ar cilvēku, kurš tiem lopiem uztaisīja pirmo grāmatu par kultūras vēsturi utt. Latvieši ir slikta tauta. Tāpēc ir visos punktos pēdējie Eiropā, jo muļķi, zagļi, idioti nevar uztaisīt labu valsti. Ja nebūtu krievi palīdzējuši, tad arī agrāk te būtu cūkstallis, kura katrs latvietis apzaktu savējos. Vāciešiem tas apnika, viņi redzēja, ko no latviešiem cilvēkus nekad neuztaisīs, tāpēc nolēma tos smirdoņas iznīcināt. Es esmu puslatvietis, pussmirdonis, puscūka.

  Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.