Aizliegtais paņēmiens

Vakar liels notikums Latvijas žurnālistikā – pirmo reizi TV darbības vēsturē raidījuma ‘Aizliegtais paņēmiens’ veidotājs pateica skatītājiem: – “Neticiet tam, ko jums rāda TV, stāsta radio, raksta laikrakstos! Domājiet kritiski, domājiet paši!”

Ja neskaita Sandras Veinbergas izteikto, kad viņa uz jautājumu ‘vai Latvijā vajaga aizliegt melīgos Krievijas TV raidījumus?’ atbildēja: – “Tāpat kā Zviedrijai nav vajadzīgi Ziemeļkorejas raidījumi, tā Latvijai nav vajadzīgi Krievijas raidījumi”.

Šeit vairāki argumenti:

1. Aizliegt nozīmē ignorēt cilvēktiesību deklarācijā ierakstītās tiesības iegūt informāciju.

2. Krievija Latvijai nav kāda tāla un maznozīmīga valsts kā Ziemeļkoreja Zviedrijai.

3. Ja melīgus raidījumus rādīsim, tad ir vismaz kaut kāda varbūtība, ka kāds skatītājs tos sapratīs un novērtēs. Ja nerādīsim nemaz, varam būt droši, ka tad neviens prokrieviski, nekritiski noskaņots skatītājs savu viedokli nemainīs.

4. Melīgu raidījumu aizliegšana ir vājuma pazīme. Stipri cilvēki un sabiedrības ļauj visiem skatīties visu, ko par viņiem raksta un runā: viņiem neko nav jāapkaro, bet jāstrādā un jāiet uz priekšu. Un jāizglīto sevi un citus, un jādara sabiedrībai derīgs darbs.

Minētā raidījuma atkārtojums LTV1 trešdien, 5. martā plkst. 11.25.

Ja Latvijas televīzijas un rādio diktori vēl sāktu runāt tīrā un skaistā latviešu valodā, tad jau gandrīz neko labāku nevarētu vēlēties. Latvijā ir izveidota vesela skaistas, vienkāršas un tīras valodas nepratēju paaudze. To varam redzēt pēc tā, kā masu saziņas līdzekļos runā un raksta par zemestrīču mērīšanu ‘magnitūdās’, naudas, aizdevumu vai parādu ‘apmēru’ un ‘dārgām’ cenām, ‘karstām’ temperatūrām un, visbeidzot, tādu lietu ‘atzīšanu’, ko neviens nav noliedzis.

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence. Artificial Intelligence Foundation Latvia, http://www.artificialintelligence.lv Editor.
This entry was posted in Common, Contemporary Society Problems. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s