Kārlis Šadurskis: ‘Cilvēki, esiet modri!

16. martā notiks “referendums” Krimā, kura rezultāts, droši vien, saskaņā ar labākajām padomju tradīcijām būs 99.8% par pievienošanos Krievijai, un 21. martā Krievijas Valsts dome uzņems Krimu Krievijas Federācijas sastāvā. Militārā okupācija noslēgsies ar Ukrainas teritorijas daļas aneksiju.

Kas notiks pēc tam? Šie notikumi, un it īpaši okupanta argumentācija savai militārajai agresijai, nevar neradīt asociāciju ar Sudetu apgabala un pēc tam visas Čehoslovākijas aneksiju 1938. gadā. Tiesa, Hitlers rīkojās piesardzīgāk nekā Putins. Viņš vispirms nodrošinājās ar Lielbritānijas, Francijas un Itālijas piekrišanu Minhenes konferencē. Ja arī šoreiz pasaules civilizēto valstu reakcija būs neizlēmīga, gļēva un nesaskaņota, pasaule atkal var atrasties uz globāla militāra konflikta sliekšņa.

Diktatori pēc tam, kad kļuvuši par agresoriem, paši nekad neapstājas. Tos aptur – vai nu pašu tautas sacelšanās pret režīmu, vai pasaules sabiedrība ar ekonomikas svirām vai militāriem līdzekļiem. Pašmāju scenārijs Putina gadījumā nav izslēgts, jo diez vai Krievijas pilsoņi spēs izlikties neredzam brāļu tautas – ukraiņu asinis uz sava pašmāju hitlera rokām.

Vairāk:
http://www.delfi.lv/news/comment/comment/karlis-sadurskis-cilveki-esiet-modri.d?id=44298773#ixzz2wJ2OZcv6

Šo rakstu ir vērts izlasīt – tajā pateikts ne tikai tas, kas ir noticis, bet arī – kāpēc. Un netieši – kas notiks.

Es domāju, ka ir liela varbūtība, kā Šadurskis raksta, ka agresors neapstāsies. Ukraina tiks okupēta daļēji, bet turpinājums sekos. Vienīgais, kas to apstādinās, būs Krievijai svarīgāki globāli notikumi pēc pāris gadu desmitiem. Šie notikumi nesola nekā laba mums visiem. I.V.

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence.
This entry was posted in Are We doomed?, Common. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.