Mūsu nepilnīgās smadzenes

Mēdz sacīt, ka cilvēka smadzenes esot mums zināmais viskomplicētākais veidojums visā Universā. Jā, tas droši vien ir, bet …. Izrādās, ka, lai veiksmīgi un sakarīgi nodzīvotu dzīvi, ar to nepietiek.

Evolūcija mums iedevusi ļoti vecmodīgas (primātu) smadzenes, kuras veidotas, lai mēs spētu veiksmīgi uzbrukt, aizstāvēties vai bēgt, un, cik pārsteidzoši, – to mēs arī nepārtraukti darām. Šodien.

Vēl. Lai mēs masveidīgi nekristu pesimismā un nesāktu iznīcināt sevi (pašnāvībās), smadzenes mūs veiksmīgi māna, radot daudzas sevis pašapliecināšanas, sevis nozīmīguma un svarīguma ilūzijas.

Tādēļ:  “Svētīgi tie garā vājie, kā rasotas pļavas miglotiem prātiem, jo tiem ir lemts savu vājumu neapzināties” (Vizma Belševica).

Un vai! tiem, kas savu vājumu ieraudzīs! Viņi tiks sodīti ar psihiskām novirzēm, neiroloģijām, pesimismu, stresu – ar neierobežoti daudziem šizofrēnijas variantiem. Viņiem tiks teikts, ka visi cilvēki ir normāli un veselīgi, un, ka tikai viņiem ir novirzes, kuras jāārstē.

Un vēl mazāk ir to, kas ne tikai ieraudzīs un sapratīs, bet arī – spēs izrāpties. Pieņemt sevi tādus nepilnīgus un negudrus, kādi esam.

Un ir vēl viens ceļš, kuru daudzi lieto: nedomāt.

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence.
This entry was posted in Common, Values and Sense of Life. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.