Nepietiek

Interneta vietne    http://www.pietiek.com/info/kas_mes_esam     nodaļā ,Kas mēs esam’ raksta:

“Arī līdz šim, atsevišķi strādājot, mēs šo to esam izdarījuši. Tagad mēs PIETIEK sakām kopā, un šajā pārliecībā mums nav ne partejisku, ne jel kādu citu simpātiju vai antipātiju. – tikai tas, ka mums riebjas varas pirkšana un pārdošana, valsts izzagšana vai vienkārši izsaimniekošana cēlu lozungu aizsegā un svētulīgi meli no TV ekrāna.”

Dažas domas. Tas ir labi, ka sabiedrībā daži pasaka, kā ir. Bet ar to nepietiek. Es domāju, ka tiem, kas apsūdz un saka, kā ir, ir derīgi pamēģināt pateikt, – kā jābūt, kā vajaga, kā ir labi un pareizi. Ja kāds to mēģina, tad bieži ierauga (ja viņš ir kritisks un patiess pret sevi, savu domāšanu un zināšanām), ka pateikt, kā vajaga, kā jābūt, ir daudz grūtāk. Gandrīz neiespējami. 

Tad mēģinātājs ierauga, ka viņam nepietiek zināšanu, kompetences un prasmju. Tā tam arī jābūt – ārējās pasaules modeļi, kas ļauj mums saprast un prognozēt, mūsu apziņā izveidojas tikai pēc tam, kad esam personīgi piedalījušies. Izglītība izveido nepilnīgus modeļus. Bet cita ceļa jau mums, cilvēkiem, nav. I.V. 

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence. Artificial Intelligence Foundation Latvia, http://www.artificialintelligence.lv Editor.
This entry was posted in Common, Human Evolution. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s