Adventures in the Land of Illness

http://www.samharris.org/blog/item/adventures-in-the-land-of-illness

Esejā Sam Harris pasaka to, ko uzzina visi cilvēki: mūsu ķermenis gatavojas nāvei, un katram no mums to ir jāpieredz un jāpieņem. No Harris sabiedrības mums ir dažas atšķirības:  mums nav (lielākajai daļai) tādu līdzekļu un medicīnas iekārtu, tādēļ pie mums izplatīti divi risinājumi: 1) neārstēties nemaz un gaidīt nāvi tāpat; 2) ārstēties pašam.

Pie pašārstēšanās pieder iemācīšanās sevi redzēt, t.i., sevis modeļa (savas apziņas un ķermeņa) modeļa izveidošana (sevis saprašana), un apzināta, mērķtiecīga savas apziņas maiņa. Par pēdējo ASV MD Daniel J. Siegel grāmata ‘Mindsight’, kurā psihoterapeits apraksta savu daudzo ārsta darba gadu pieredzi un pārdomas par to, kā mūsu smadzenes darbojas, kā tās iespaido pašsajūtu un visus ķermeņa procesus. Grāmata latviešu valodā būs uz rudens pusi. I.V.

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence. Artificial Intelligence Foundation Latvia, http://www.artificialintelligence.lv Editor.
This entry was posted in Common, Happiness and Quality of Life. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s