Alkohola patēriņa rādītāji pasaulē (WHO atskaite 2014)

“Alkohols ir inde, kas pakāpeniski nogalina organismu. Alkohols iznīcina smadzenes un ar katru izdzerto malku padara cilvēku neatgriezeniski stulbāku. Alkohols samazina vēl nedzimušo bērnu ģenētisko potenciālu un palielina kroplu jaundzimušo skaitu. Augsts alkohola patēriņa līmenis sabiedrībā liecina par ļoti lielām problēmām tajā, tai skaitā arī prāta spēju ziņā (jo saprātīgi cilvēki alkoholu nelieto) un tas ir viens no rādītājiem, kurš liecina, ka konkrētai sabiedrībai nav nākotnes un ka tā mirst. Tāpēc jo interesanta ir Pasaules veselības organizācijas (WHO) jaunākā atskaite par alkohola patēriņa rādītājiem. Atskaite ir publicēta 2014 gadā un tajā ir izanalizēti visu valstu iesniegtie dati par 2010.gadu.”

Pasaules veselības organizācijas (WHO) 2014 gada atskaite ir pieejama: http://www.who.int/substance_abuse/publications/global_alcohol_report/en/
Excel tabula ar būtiskākajiem alkohola patēriņa datiem, to analīzi un valstu kategorizāciju pieejama: http://www.mediafire.com/view/t227ywwlvwix8cv/Alkohola_pat.xls

Paldies Informācijas Aģentūrai.

Daudzas narkotiskās vielas ir veselībai mazāk kaitīgas un daudzos gadījumos dod lielu atvieglojumu. Piemēram, šajā vietnnē: Drugs Without the Hot Air

Pasaules valstu lielākajā daļā cilvēka iekšējās pasaules ārstēšana un regulēšana atstāta amatieriskai pašplūsmai. Smēķējam, lietojam alkoholu un mirstam.

Bet:

1. Grāmatā minētās narkotiskās vielas Latvijā legāli nav pieejamas. Nelegāli nav vieglāk: grūti izvairīties no krāpšanas.

2. Ārsti depresijas ārstēšanai šīs narkotikas nedod (nedrīkst?), bet izraksta ļoti kaitīgas zāles, kas paredzētas šizofrēnijas ārstēšanai. Piemēram, Fluanaxol vai Paroxetin, kas iekšējās pasaules problēmas neatvieglo, bet rada patoloģisku atkarību: lietošanas pārtraukšanas gadījumā rada ļoti smagu abstinenci, kuras rezultātā slimnieka stāvoklis ir daudz sliktāks nekā pirms ‘ārstēšanas’. No šī stāvokļa izdodas atbrīvoties pēc vairākiem mēnešiem.

3. Pietiekoši situēti ļaudis Latvijā var atļauties grāmatā Drugs Without the Hot Air norādītās narkotikas, bet ‘nabagiem’ vienīgais ceļš ir sevis saprašana un pārveidošana. Bet tas nemaz nav tik slikti: Daniel J. Siegel grāmatā ‘Mindsight’ raksta, ka šis ceļš visos gadījumos ir labāks: dod labāku un noturīgāku rezultātu. Ārsts raksta:

Daudzi ārsti, kad uzstāda OCD (obsessive compulsive disorder) diagnozi, nekavējoties slimniekam piedāvā antidepresantus, pat bērniem. Bet, ievērojot šo zāļu blakusefektus un kaitīgumu, sevišķi bērniem, un ievērojot to, ka šīs zāles tikai atvieglo simptomus lietošanas laikā, es nolēmu, ka mums jāsāk ar kaut ko citu. Pētījumi ar pieaugušiem rāda, ka apziņas un izturēšanās terapija, apvienota ar sevis apzināšanās paņēmieniem un informāciju par smadzeņu darbību, darbojas tik pat labi kā zāles, bet iedarbība ir ilgstošāka.”

Un atklāj jaunu iekšējo pasauli. Grāmata būs arī latviešu valodā.

4. Arī tiem, kam pieejamas narkotiskās vielas, lai tās lietotu, jābūt izpildītam vienam noteikumam: Ar meditācijas (vai/un grūta, smaga fiziska darba vai sporta treniņu) palīdzību jāuztrenē sava nervu sistēma līdz tādam stāvoklim, kad spēj sevi pietiekoši pārvaldīt. Tas nozīmē, lai nekļūtu atkarīgs, pēc narkotiku ārstnieciskas lietošanas spēt atteikties no nākošās devas. Citiem vārdiem, jāvar, jāprot regulēt, uzraudzīt, pārvaldīt sevi. Tas kurš vienreiz pats, bez ārstu palīdzības pārvarējis abstinenci, zina, kas tas ir. I.V.

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence.
This entry was posted in Common, Contemporary Society Problems, Happiness and Quality of Life. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.