Jaunais Aukstais karš

http://tencinusarunas.wordpress.com/2014/09/23/jaunais-aukstais-kars-maikls-g-roskins-2014-g-pavasari/

Maikls Roskins (Roskin, Michael G.), pasniedzējs ASV Armijas Kara koledžā (US Army War College (DNSS)), ir bijis politikas zinātnes profesors Laikomingas koledžā (Lycoming College) Pensivānijā. Viņa pēdējā mācību grāmata ir ‘IR; The New World of International Relations’ (10th ed.). Viņa pēdējais pasniedzēja amats ir bijusi Fulbraita programma Makao universitātē 2008-09.gadā un Šandong universitātē Ķīnā 2010.gadā.

KOPSAVILKUMS: Krievijas un Ķīnas naidīgums pret Savienotajām Valstīm rada Jauno Auksto karu, bet dažāda izturēšanās pret šiem diviem pretiniekiem var ļaut notikumiem izlauzt mums ceļu. ASV stratēģiem ir jāizvēlas lielākais – vai nu Krievijas vai Ķīnas – ilgtermiņa apdraudējums, un tas jāuztver bez svārstīšanās, un mazākais no tiem elastīgi, izvairoties no stīvās diplomātiskās un militārās politikas, kāda paildzināja veco Auksto karu.

No raksta redzam, ka mūsdienu domāšanas un rīcības pamatā ir domātāja izdzīvošana lielāka vai mazāka laika mērogā. Nākošais attīstības pakāpiens būs tad, kad domāsim nevis tikai par sevi, bet par to, kā visi kopā izdzīvosim. I.V.

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence. Artificial Intelligence Foundation Latvia, http://www.artificialintelligence.lv Editor.
This entry was posted in Common, Economics and Politics. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s