Zatlera reformu partija jeb skats uz pagātni

Pirms dažiem gadiem es Zatleram aizsūtīju vēstuli:

Mīļie cilvēki!

Jūs neapzināties, ka pakāpiens, uz kuru esat atvēzējušies uzkāpt, ir aptuveni 10 reizes augstāks, nekā tas šķiet. Sabiedrības problēmu risināšana ir tik grūts uzdevums, ka tās daļēji atrisinātas tikai nedaudzās vietās un valstīs. Tie ir izņēmumi. Jāsāk ar to, ka jūs apzināties, cik liels un grūts ir uzdevums. Un jāturpina ar to, ka jūs zinat un pieņemat jaunākās bioloģijas, smadzeņu pētnieku un informācijas teorijas atziņas par cilvēku smadzeņu darbību un viņu pašu rīcību. Un jāturpina ar to, ka jūs šīs atziņas protat pielietot uzdevumu risināšanā. To sauc par profesionālu pieeju. Tam jābūt Jūsu pašreizējo dokumentu un rīcības pamatā.

Pašreizējo stāvokli raksturo daži neordināri fakti.

  1. Cilvēku rīcības pamati sakņojas indivīdu ģenētiskajā mantojumā. Indivīdu vairākums to neapzinās.
  2. Visu sabiedrību cilvēku apziņā izveidoti vietējo kultūru veidoti ārējās pasaules notikumu un procesu modeļi, kas ir visai tālu no realitātes. Cilvēku rīcība atbilst apziņā ieveidotiem ārējās pasaules modeļiem. (Tā ir fundamentāla informācijas teorijas atziņa). Bet cilvēku smadzeņu darbības īpatnības nosaka, ka lielākā daļa cilvēku savu smadzeņu saturu apzināti nespēj mainīt.
  3. Lielākā daļa pasaules izglītības sistēmu neiedod sabiedrības indivīdiem tādus ārējās pasaules modeļus, kas spētu viņiem nodrošināt augstu dzīves kvalitāti un izdzīvošanu. To apstiprina šķirto laulību skaits (mazā mērogā) un sociālie un militārie konflikti (lielā mērogā). Dažas Eiropas labklājības valstis un procentuāli nedaudzi laimīgie cilvēki ir izņēmumi, kas rāda, kā vajadzētu būt.
  4. Pateicoties pēdējos gados iegūtām zināšanām par cilvēka smadzeņu darbību, internetam un masu informācijas līdzekļiem, pirmo reizi cilvēces vēsturē ir parādījusies iespēja mērķtiecīgi un apzināti mainīt cilvēku apziņas saturu.
  5. Tas iespējams tikai lokāli, jo globālo sabiedrības attīstību nosaka ģenētiskais mantojums un vietējo kultūru veidoti domāšanas, vērtību un rīcības šabloni.

ZRP biedri pieņem augstākminētās mūsdienu zinātnes atziņas par partijas rīcības pamatu. Partijas globālo mērķi var izteikt šādi:

Izplatīt mūsdienīgus priekšstatus  par smadzeņu darbību un cilvēku rīcību, un, balstoties uz tiem, veidot progresīvākus cilvēkus un sabiedrību.

Pašreizējās sabiedrības stāvoklis, problēmas un progresīvas partijas rīcības pamatprincipi lasāmi  pievienotajā rakstā ‘Mūsu sabiedrības galvenās problēmas’. Rakstā minētos pamatprincipus var likt partijas programmas pamatā. Garāka programma arī nav vajadzīga. Garu neviens nelasīs, lozungi nevienam nav vajadzīgi.

Dažas vietas speciālisti var papildināt, piemēram, juristi varētu papildināt nodaļu par galvenajām sabiedrības juridiskajām problēmām: ar konkrētām problēmām un to risinājumiem. Tas pats būtu vietā   medicīnas un veselības jomā.

Jūsu programma ir labu vēlmju krājums. Piemēram, ‘Principu’ 10.p. ir bērnišķīgs, tas ir derīgs bērniem un jauniešiem. Bez šādiem mīļiem aicinājumiem jābūt noformulētām arī problēmām un profesionāliem to risinājumiem.  Jāsāk ar problēmu formulēšanu. Slimnieku var ārstēt tikai tad, kad ir uzstādīta diagnoze. Ja neizvēlēsities profesionālu pieeju (vairāk par to pievienotajā rakstā), tad jūs nebūsit labāki par līdzšinējiem, un jūs gaida tādi pati nākotne.

Imants Vilks,

Mākslīgā intelekta fonda pētnieks, 100 pasaules zinātnieku diskusiju grupas AVOID-L (galvenās tēmas: globālās problēmas, cilvēces nākotne un izdzīvošana – balstoties uz zinātnes atklāto un pārbaudīto realitāti) dalībnieks, tālr. 29211836.

Kas notika ar ZRP, mēs zinām. Mēs zinām, ka tas pats ir noticis ar ‘Latvijas attīstību’ un vēl dažiem. Mums ir pamats domāt, ka tas pats notiks ar nākošajiem viņiem līdzīgajiem.

Smaidam: Zatlers man atbildēja, ka no pils viņš paņēmis līdzi tikai vienu manu vēstuli valsts prezidentam. Piemiņai.

Vispār jau traģiski. Jo demokrātiju nevar radīt ar kādu deklarāciju, likumu vai viena cilvēka iecelšanu kādā amatā. Demokrātiju veido vai iznīcina visi valsts iedzīvotāji kopā. Bez viņu godīguma, inteliģences un izglītības demokrātija ir tukša skaņa.

 

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence.
This entry was posted in Common, Contemporary Society Problems, Human Evolution. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.