Dārgi izmaksā tāds blīkšķis…

Žēl, ļoti žēl, ka nav vairs tautā populāro kupleju sacerētājs – Jānis Dreslers. Kurš gan nezina tādu divrindi no četrām – Dārgi izmaksā tāds blīkšķis, Kontuzēts līdz plecam īkšķis… Man gan šoreiz noder tikai divi pirmie vārdi – Dārgi izmaksā… Kaut vai paņemsim acu pilienus Oftalong – 10 ml 9,51 jevro. Viens litrs – 951 jevro. Aptuveni rēķinot, pildīšanas/pakošanas automāts Lielbritānijā 1 stundas laikā izlaiž ne mazāk kā 6000 iepakojumus. Un, ja mēs vēl uzzinātu pilienlitra pašizmaksu, tad bez ožamā spirta neiztikt…Francijā ražotajā Biodermas tūbiņā iepildīti 75 ml (cena 9,29) suspensijas. Bet tā ir lielāka par Šveicē ražoto Perskindol tūbiņu, kurā iepildīti 100 ml (cena 9,21) želejas. Par vienu ceturtdaļa iepakojuma tukšuma – mums nākas maksāt. Man nav nekādu pretenziju par medikamentu kvalitāti. Par optisko mānu gan… Man saka – “Nu, ko tu vari ņemties! Tāpat neko nepanāksi.” Jā, patiesi, kādēļ es ņemos… Droši vien ir taču kāds preparāts pret veltīgu ņemšanos, kas dārgi maksā pats un tā optiskais māns – greznais iepakojums.

Avots: https://gunarsjanaitis.files.wordpress.com/2015/07/blogs-janaitis-7180023.jpg

Tie ir sīkumi, mūsdienu dzīves un sabiedrības degradācijas sīki, nesvarīgi piemēri, ilustrācijas, rādītāji, pavadītāji.
Mums ir svarīgāks jautājums: ko darīt tiem, kam, kā Veidenbaums rakstīja “pie sirds kam ķeras šī bēdu luga, kas muļķus pie gaismas, pie brīvības sauc”?
Uz šo jautājumu ir atbildes: pirmo reizi cilvēces vēsturē pēdējos 20 -30 gados mums ir parādījušās zināšanas par to, kas mēs esam, kāda ir mūsu dzīves, mūsu esības jēga, kāds ir uzdevums un pienākums, uzzināt, kā strādā mūsu smadzenes, kā saprast sevi un savu sabiedrību, un ko tiem, kas redz un sevi apzinās, ko tiem darīt?
Milzīgajā mūsdienu trokšņa un šķietamu zināšanu pārpilnības jūklī ir grūti atrast šīs zināšanas – daudziem priekš tam vajadzīga visa dzīve, vēl vairāki tā arī nomirst, sevi un savu sabiedrību nesapratuši un pārvaldīt neiemācījušies.

Viens no derīgiem avotiem ir Dr. Siegel grāmata ‘Mindsight’, tā latviešu valodā būs failiem.lv. Bet atrast to varēs tikai tie, kas meklēs. Bet meklēt un domāt mēs, cilvēki, sākam tikai tad, kad mums ļoti sāp. Un arī tad – ne visi. Jo vēl jau var iedzert, uzsmēķēt, un izklaidēties. Pie tā arī paliksim. Paskatieties Latvijas TV vai pielūdziet to Kungu vai kādu citu mānekli. Jo sevi nemānīt un pieņemt skarbo īstenību spēj nedaudzi – tam vajadzīga drosme, spēja un gatavība sāpēt un milzīga vajadzība pēc patiesīguma. Pret sevi, pret savu dzīvi.

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence. Artificial Intelligence Foundation Latvia, http://www.artificialintelligence.lv Editor.
This entry was posted in Are We doomed?, Common. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s