Atbildība

Šogad Jaunatnes dziesmu un deju svētkos no visas Latvijas Rīgā tika savesti 13 tūkstoši bērnu, kuriem, apģērbtiem nacionālajos tautas tērpos, grandiozos kopkoros bija jādzied latviešu tautas dziesmas. Ļoti simboliski: latviešu bērni ir Latvijas nākotne un šī valsts ir izveidota priekš viņiem. Tomēr šogad svētki tika neglābjami sabojāti: noslēguma koncerta ģenerālmēģinājuma laikā vairākiem simtiem bērnu kļuva slikti. Mazie koristi desmitiem viens pēc otra krita ģībonī un apmēram pusotrs tūkstotis griezās pēc medicīniskās palīdzības.

Mežaparkā notikušajam ir acīmredzama analoģija ar vēl vienu, daudz drausmīgāku Latvijas valsts pārvaldes sistēmas noziegumu – Zolitūdes traģēdiju.

Pirmkārt, Mežaparka estrāde varēja sabrukt tieši tāpat kā sabruka tirdzniecības centra “Maxima” jumts: “Rīgas meži” valdes loceklis Edgars Vaikulis apgalvo, ka estrādes tribīnes var uzņemt 6000 cilvēku, bet Dziesmu svētku organizatori šo skaitli pārsniedza divas reizes, jo bērni ir maziņi un daudz vietas neaizņemšot. Latvijas ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, atbildot uz to, paziņoja, ka tieši pārliekā saspiestība varēja būt daudzo ģīboņu iemesls, un, ja bērnu vidū sāktos panika, tad sekas varēja būt ļoti traģiskas.

Jāatgādina, ka Zolitūdes traģēdija arī notika dēļ tehnisko reglamentu un drošības normu pārkāpumiem: celtnieki uz veikala jumta ierīkoja ziemas dārzu, jumts neizturēja grunts svaru un iebruka, aprokot zem drupām 54 cilvēkus. Savukārt būvēja to dārzu, ignorējot visas normas, tāpēc, ka nebaidījās no valsts inspekcijas, jo iniciatorkompānija bija saistīta ciešām koruptīvām saitēm ar toreizējā premjerministra Valda Dombrovska un Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas ģimenēm.

Otra šos notikumus apvienojošā iezīme ir pilnīga ierēdņu nesodāmība. Jā, Valdis Dombrovskis toreizējā prezidenta Andra Bērziņa spiediena rezultātā atkāpās no amata, bet tikai tāpēc, lai pēc tam kļūtu par Eirokomisijas viceprezidentu, ko tik ļoti vēlējās visus premjerēšanas gadus. Visiem Latvijā ir skaidrs, kurš ir vainīgs Zolitūdes traģēdijā, bet izmeklēšana nekust no vietas: kompānijas “Re&Re” vadība un ierēdņi, kuri apstiprināja viņu projektus, cietumā tā arī nav ielikti. Par nežēlīgo bezatbildību pret bērniem, kas notiek regulāri, bet kas šoreiz izraisīja tik lielu skandālu, arī neviens nav saukts pie atbildības. [Un par to nav ko brīnīties, ņemot vērā, ka pret bērniem Latvijā nesodīti un regulāri tiek pastrādāti drausmīgāki noziegumi, izlaupot tos no ģimenēm, iedzīvojoties uz bērnu rēķina, pārdodot tos (caur adopcijas procedūrām) uz ārzemēm, nežēlīgi izturoties ārpusģimenes aprūpes iestādēs, izmantojot kā mērķi pieaugušo savstarpēju rēķinu kārtošanā.]

No līdzīgiem gadījumiem Latvijas birokrātijai rodas nesodāmības sajūta, kas to pamatīgi maitā [atsaucoties uz tās strādātgribu un strādātspēju, un kas izraisa un izraisīs arvien lielākas un absurdākas nebūšanas valsts pārvaldē]. Vai ne šādu procesu rezultātā nesen bija iespējams apbrīnojams tiesas lēmums Liepājā, piespriežot divām personām, kuras atzinās netiklu darbību veikšanā ar mazgadīgu meiteni tikai dažas dienas sabiedriskos darbus.

Avots: https://infoagentura.wordpress.com/2015/07/31/birokratija-nogalina-latviju/

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence. Artificial Intelligence Foundation Latvia, http://www.artificialintelligence.lv Editor.
This entry was posted in Common, Contemporary Society Problems. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: