Par globālo cīņu un tās metodēm

Politikā ir divi galvenie mērķu panākšanas līdzekļi – karš un diplomātija. Viss, kas nav karš, ir diplomātija. Pie tam diplomātija arī ir karš. Gadās tā, ka diplomātiskās uzvaras pretiniekiem ir daudz graujošākas nekā uzvara karā. Piemēram, ASV uzvarēja karā Japānu un pēc tam vēl pielietoja pret to atomieročus [bojā gāja vairāk kā 600 000 cilvēku, pārsvarā civiliedzīvotāji], bet Padomju Savienība zaudēja amerikāņiem pie pārrunu galda. Ja salīdzinām šo abu notikumu demogrāfiskos, politiskos, teritoriālos, ekonomiskos un citus zaudējumus, tad rezultāts nebūt nav par labu PSRS.

Karā ir legalizētas slepkavības. Ja miera laikā jūs nogalināt cilvēku, jūs liek cietumā, tad kara laikā par simts cilvēku slepkavību var nopelnīt valsts varoņa godu. Savukārt diplomātijā ir legalizēti meli, pie tam meli to visaugstākajā formā, kad tiek runāta tikai un vienīgi patiesība, bet tāpat oponents tiek maldināts (tikai XVII gadsimta diplomātijā varēja primitīvi melot pa labi un pa kreisi, mūsdienās viss tiek rūpīgi pārbaudīts). Diplomātijas uzdevums ir panākt tos pašus mērķus, kurus karojot, tikai bez karadarbības. Tāpēc tad, kad diplomāti runā par savstarpēji izdevīgu sadarbību un kompromisu, tas ir kompromiss uz kāda rēķina.

Piemēram, mūsdienu Krievija piedāvā ASV atgriezties pie taisnīgas pasaules kārtības, kurā visi ir vienlīdzīgi un vienas un tās pašas normas vienādā mērā attiecas uz visiem, bez t.s. “dubultajiem standartiem”. Piedāvājums ļoti izdevīgs un caur caurēm cieņpilns. Tiesa, tikai tad, ja neņem vērā realitāti. Praksē vienlīdzība visiem nekad nav eksistējusi.

Vairāk: https://infoagentura.wordpress.com/2015/08/21/par-globalo-cinu-un-tas-metodem/

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence.
This entry was posted in Common, Economics and Politics. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.