Teroristi uzbrūk

Pēc tam, kad viņi ir mums uzbrukuši, mēs paceltām galvām ejam ārā no stadiona un dziedam Marseljēzi. Viņi nezina, ko viņi dara, un mēs stāvam tam pāri. 

Mēs visi esam nolemti rīkoties saskaņā ar saviem priekšstatiem par taisnīgumu un vērtībām. Mēs ienākam pie viņiem, mēs atbalstām tos, kurus saskaņā ar mūsu priekšstatiem uzskatām par ‘pareiziem’, un metam uz galvas bumbas tiem, kurus uzskatām par nepareiziem.  Mēs taču esam par progresu, attīstību, labklājību, cilvēku tiesībām, līdztiesību, demokrātiju, utt. Un pārdodam viņiem ieročus un mobilos tālruņus. Un pretī saņemam viņu dabas bagātības un lēto darbu.

Mazliet paradoksāli, ka mēs nezinām, neapzināmies, ka mēs ierosinām fanātisku masveida naidu – ar savu rīcību, ar katru savu kustību. Ar savu ‘demokrātiju’, kurai viņi nav sagatavoti un piemēroti, ar savu ‘modernās sabiedrības pārvaldes’ veidu, tā saukto ‘brīvo tirgu’ un ‘cilvēku tiesībām’.  Ar saviem ieročiem, bumbām, raķetēm un bezpilota aparātiem, kuri iznīcina viņu labākos cilvēkus.

Ja mēs esam kaut kādā ziņā augstāk attīstīti, vai mēs  nevarētu iedomāties viņus kā cilvēces daļu, kura rīkojas saskaņā ar savu instinktu prasībām? Vai mums šo daļu vajadzētu tracināt, izraisīt tajā fanātisku, reliģisku naidu un izraisīt tās uzbrukumus?

Mums, abām pusēm, šķiet, ka mēs aizstāvamies. Mēs tā arī sakām. Bet varbūt, ka mēs, aizmiglojuši sev acis ar demokrātijas saukļiem un, domājot par savu labumu, ierosinām cilvēces sašķelšanos divās vai vairākās naidīgās nometnēs, kuras vienu otru iznīcinās? Varbūt mēs spējam apstāties?

Vai ir kāds skatījums vai vērtības, kas stāv tam pāri? Amerikāņu biologs Edvards Osborns Vilsons saka, ka nav. Viņš saka, ka no evolūcijas mēs esam mantojuši mednieku un augu vācēju cilšu cilvēku smadzenes, kuras nemaz neatbilst tam laikmetam un sabiedrībai, kuru mēs esam radījuši un izveidojuši, “kurā mēs gribot-negribot esam ielēkuši.

Šis laikmets, ja mēs gribam izdzīvot, ja mēs gribam domāt par to, kādu planētu Zeme mēs atstāsim saviem bērniem un mazbērniem, prasa no mums tādu domāšanu un vērtības, kādu mums nav.

 

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence.
This entry was posted in Are We doomed?, Common, Contemporary Society Problems. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.