Harija Potera patiesās jēgas analīze

Labi atceros kā savulaik cilvēki, kuri izlasīja “pirmo Poteru”, mocījās ar jautājumu “kāpēc?”. Kāpēc paprasts stāstiņš, kurš bija domāts desmitgadniekiem, kurš ir pārpildīts ar nesaderībām, nepilnībām, loģiskām, psiholoģiskām un cita veida kļūdām, spēja iekarot pasauli? Kāpēc grāmatu izpirka tik milzīgās tirāžās?

Grāmatās par Hariju Poteru patiesībā nekā nebija un tai pat laikā tajās bija viss. Viss, lai miljoni dažādu kultūru un nacionalitāšu pārstāvji ar nepacietību gaidītu nākamo turpinājumu. Tajā bija viss, lai pēc tam brendu “Harijs Poters” novērtētu vairākos miljardos dolāru, viss, lai katra filma, kura ir uzņemta pēc Roulingas grāmatas, pārspētu kases ieņēmumu rekordus. Viss, lai internetā parādītos simtiem “poterisku” mājaslapu, bet daudzi fanāti sēstos rakstīt savas grāmatas par tēmām, kas ņemtas no poteriādas.

Un to visu ir paveikusi vienkārša, otršķirīga bērnu pasaciņa? Nē, tā tas nevar būt, un tāpēc mēģināsim tikt ar to skaidrībā.

Vairāk: https://infoagentura.wordpress.com/2015/12/03/harija-potera-patiesas-jegas-analize/

Skaistas domas par “Harija Potera” sērijas domu un ideju daudzslāņainību: katrs izlasa atbilstoši savai izglītībai, t,i., savai pieredzei, savai spējai saprast. Kam nepieciešams konflikts?
Varbūt ir iespējams plašāks skatījums, kurā konflikts ir tikai mērķu sasniegšanas līdzeklis. Kā šodien: lielie spēlētāji karo savā starpā ar konfliktējošo cilvēku palīdzību. Ar viņu prātiem, asinīm un dzīvībām. Tiem, kas konfliktus plāno, organizē, veido un atbalsta, tas nav mērķis, bet tikai elites varas un bagātības nodrošināšanas līdzeklis. Elites spēles. Citiem vārdiem, nav sazvērestību, ir tikai primātu daba. I.V.

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence.
This entry was posted in Common, Contemporary Society Problems. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.