Dārgās baktērijas, kas vairo atkritumus.

Iepakojuma goliātisms iepretim nelielajam daudzumam derīgā produkta – ne tikai mūsdienu sērga, bet lai vairāk nopelnītu. Uz atkritumiem. Optiskais māns, lai pircējam šķistu, ka lielums adekvāts cenai. Te būs viens raksturīgs piemērs.

Liveo 4 – uztura bagātinātājs kapsulās. Ražotājs un izplatītājs SIA Sagitus Rīgā.

15 kapsulas (neto – 3,45 grami) maksā 7,39 eiro. Šodien. Rīt varbūt vairāk. Tā ar daudziem medikamentiem un uztura bagātinātājiem gadās. 1 kilograma šāda uztura bagātinātāja cena – 2142 eiro. Vai tas nav dārgāk par safrānu?

Pieņemsim, ka baktēŗijām, kas guļ kapsulās un gaida optiski piemānīto pircēju, ir tiešām brīnumains spēks un par to, ja tie septiņi eiro ir, var arī maksāt.

Bet, paskatiet attēlā, ar kādām atkritumu (iepakojuma) kārtām apaugusi kapsula. Plastmasas dozīte 25 mm diametrā (pat pusi no tās apjoma neaizņem kapsulas), ievietota kartona oderējumā un tas savukārt 55x55x80 mm kārbiņā.

Vairāk: https://gunarsjanaitis.wordpress.com/2016/02/23/dargas-bakterijas-kas-vairo-atkritumus/#comment-164

Mums jāpaceļas pāri sev pašiem. Tas nozīmē ieraudzīt:
1. Sociālisma un marksisma lozungi, kas teica, ka preces cena atbilst tās izgatavošanas izmaksām, pagājuši jau sen. Šodien preces cena ir tik, cik par to ir ar mieru dot tas, kam vajaga, kam, ja nebūs, tad varbūt jāmirst. To sauc par tirgus jeb pieprasījuma-piedāvājuma cenu.
2. Lieli un spoži iesaiņojumi pieder pie lielās masu cilvēka (sevi neapzinoša saprogrammēta pusautomāta) smadzeņu un rīcības vadīšanas mehānisma: vairākums to neredz (bet rīkojas saskaņā ar to), mazākums (dažreiz) ierauga, pasaka sev un citiem un … nekas nenotiek. Jo pārvaldīšanas sistēma (to sauc par demokrātiju, tiesisku valsti, izglītību un kultūru) tik stipri aizsargā pastāvošo, ka nekas nevar notikt.
3. Visa cilvēces vēsture rāda, ka materiālo labumu sadale vienmēr ir apsteigusi likumus un lozungus, kas to pavada.
3. Es domāju, ka sociālā un mentālā nevienlīdzība ir neatņemams cilvēku sabiedrību pavadonis. Vai ir iespējams to samazināt, kad masu cilvēka apziņu un rīcību pārvalda izklaides industrijas tā sauktā ‘kultūra’? Vai to vispār vajaga samazināt? Saka, ka nevienlīdzība ir derīga tikmēr, kamēr tā veicina cilvēces progresu. Kas tas ir – cilvēces progress?

Šādā skatījumā mūsu darbošanās atgādina bērnus jūras krastā, kuri ceļ smilšu pilis, kuras nākošajā naktī nojauks viļņi un vējš. Un mūsu ‘protestēšana’ ir primātu vajadzība sevi apliecināt. I.V. 

Jau pagājušā gadsimtā Veidenbaums rakstīja:

Un ārprātīgo ir ceturtā suga,
Diemžēl, ka viņu tik visai nedaudz,
Pie sirds kam ķeras šī bēdu luga,
Kas muļķus pie gaismas, pie brīvības sauc.

 

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence.
This entry was posted in Common, Contemporary Society Problems. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.