Dažas derīgas, bet ne jaunas domas

LNK tāpat kā LA, tāpat kā daudzu citu latviešu problēma ir, atvainojiet par tiešu atklātību, aprobežota un maziska nostāja, no kā izriet daudzas citas problēmas, kuras Latviju ir novedušas līdz pašreizējam katastrofālajam stāvoklim. Tāpēc kaut cik gudri cilvēki Latvijas apstākļos kā minimums ir ļoti piesardzīgi savā politiskajā pozicionēšanā, bet kā maksimums tādā vai citādā veidā novēršas no mūsdienu Latvijā valdošajām ideoloģiskajām konstrukcijām. Pie tam šim procesam, manuprāt, ir pieaugoša tendence. Ar tiem, kas paliek un turpina ticēt oficiozajai presei,  ir stipri par maz, lai bez ārējas vadības uzturētu valstiskumu. Un tikai nevajag vainot tajā “Krievijas propagandu”, sliktam dejotājam arī grīda traucē, vienkārši Latvijas valsti pārvalda kā minimums mazintelektuālas personas ar šauru apvārsni un redzesloku, bet kā maksimums arī nelietīgas personas, kā rezultātā no Latvijas dažādos ceļos plūst projām arī “smadzenes”. Latvijas politiķu, žurnālistu un daļēji ierēdņu intelektuālais potenciāls, ļoti maigi izsakoties, varētu būt augstāks. Tur intelekts nav raksturīgs, intelekts nav pieprasīts, intelekts kaitina, intelekts netiek veicināts, tāpēc intelekts šajās vidēs nerodas, tāpēc tas iet no tām prom. Cilvēki tādēļ ne tikai emigrē fiziski, bet arī iekšēji, norobežojoties no Latvijas varasiestādēm un visu, kas ar to ir saistīts, un arī migrējot uz citām informatīvām telpām.

Vairāk: https://infoagentura.wordpress.com/2016/10/10/informacijas-agenturas-redaktora-intervija-latvijas-avizes-zurnalistam-girtam-zvirbulim/

Bet, vai nav tā, ka tā ir mūsu, latviešu, un, plašāk, visas cilvēces gājiena traģika? Protams, mēs jau varētu ieklausīties, ko saka Ivars Prūsis, un sākt pārveidot sevi, savu valsti un savu dzīvi. Nē, nevaram gan. 

Mēs esam ģenētiski veidotas, saprogrammētas sevi neapzinošas (vai daļēji apzinošas), pozitīvas emocijas meklējošas informācijas apstrādes mašīnas, kas nolemtas rīkoties saskaņā ar to, kas tajās ielikts. Kas dod pozitīvas emocijas. Nolemtas, diemžēl. 

Vai tiešām tā? Vai tad mēs nevaram it kā pacelties sev pāri? Domāju, ka atsevišķi indivīdi var (un tad arī šī izaugsme ir pildīta ar neveiksmēm, nezināšanu un kļūdām). Bet kopā, sabiedrība, cilvēce – nevar un nevarēs. 

Tādēļ katram kritiski domājošajam, kurš iemācījies redzēt, kā viņā darbojas ģenētiski mantotās vajadzības un kā viņš saņem atalgojumu (labsajūtu, laimes sajūtu) par šo vajadzību piepildīšanu, atliek tikai veidot pašam sevi un savu tuvāko pasauli. Un skatīties, kā mēs ejam. Un smaidīt. I.V. 

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence.
This entry was posted in Contemporary Society Problems. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.