Skaistums

Mēs neesam piemēroti laikam, kurā dzīvojam. To raksta E.O. Wilson, to saka Andrejs Tarkovskis, katrs saviem vārdiem un savā nozarē. Bet doma ir viena: Mēs nevaram būt laimīgi, tas iespējams tikai retiem izņēmumiem, mūsu izcelsme mums iedod ilgas, emocijas un vajadzības, kuru piepildīšana nav savietojama ar mūsu realitāti.

Kurš dzīvesveids ir vērtīgāks, vairāk cienījams? Vai tās pasaules, kurās aizrautīgi un juceklīgi dzīvo tie dvēseles mākslinieki, kuri cieš, iet bojā un dažreiz piedzīvo arī laimes mirkļus, vai tie, kuri visa pamatā liek faktus un realitāti, un laimi nepazīst, jo nezina tās valodu? Vai vēl vienkāršāk: nav sastapuši. Kā ir pareizāk?

Helen Fisher (skat. : https://www.amazon.com/Why-Him-Her-Find-Lasting/dp/1851687920/ref=cm_wl_huc_item ) neraksta par tādu aizrautīgu, narkotiskai atkarībai līdzīgu mīlestību: Rietumu sabiedrībā ir pieņemts nākotni vērtēt un pamatoti, nopietni, sakarīgi izvēlēties mēģināt.

Bet varbūt ir tā, ka lielu laimi spēj saņemt tikai stipri un gudri cilvēki? Bet varbūt, ka ir vēl vienkāršāk: nevienam nav pamata prasīt, lai viņš vai viņa būtu normālā varbūtību sadalījuma galējais, mazvarbūtīgais gadījums.

Advertisements

About basicrulesoflife

Year 1935. Interests: Contemporary society problems, quality of life, happiness, understanding and changing ourselves - everything based on scientific evidence.
This entry was posted in Happiness and Quality of Life. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.